VESTI FK Čukarički

Čukarički veruje svojoj deci-SavaRadić,PetarMićin,NemanjaMilojević,MilutinVidosavljević-

Čukarički veruje svojoj deci

 

Tri igrača od devetnaest godina odigrala su u ekipi Čukaričkog svih devedeset minuta protiv Borca u 11. kolu domaćeg šampionata, a u igru je u poslednjih 15. minuta ušao i najmlađi fudbaler, debitant šesnaestogodišnji Milutin Vidosavljević. 

Starteri Nemanja Milojević, Sava Radić i Petar Mićin ispunili su svoje zadatke na terenu i potvrdili da su uvek spremni da kako treba odgovore na poziv šefa. Odlično su se uklopili, Radić je zaustavljao sve napade rivala na svojoj strani, Milojević i Mićin kombinovali za sve pohvale kako sami tako i sa ostatkom tima, a Vidosavljević potvrdio da je budućnost Čukaričkog i ozbiljan oslonac iako je tek napunio 16 godina. 

"Kad si na terenu nema mlad ili star igrač. Možda se vidi po bradi ko ima koliko godina, ali respektuješ samo svoju ekipu i saigrače", kaže desni bek Sava Radić, dvojka Čukaričkog. On ističe da u fudbalu nema opuštanja, jer je to igra stalnog dokazivanja i borbe za poziciju u ekipi. 

Talentovani fudbaler, rođen 4. marta 1998, dodao je da je zadovoljan što je odbrana sa golmanom Kirovskim i celim timom sačuvala nulu u sinoćnjem meču. "Nisam očekivao da ću biti u startnoj postavi, ali uvek sam spreman da igram. Šef je tražio da uđemo čisto i agresivno u meč i sve ostalo što je rekao ispoštovali smo. Nismo im dali da nam nameću ritam. Promašili smo tri zicera u prvom delu, oni su odolevali devedeset minuta, ali načeli smo ih golom Mudrinskog u 58. i posle je sve bilo lakše. Oni su malo pali i ubzo primili i drugi gol. Bitno je da sad idemo rasterećeni u sledeću utakmicu protiv Partizana".

Radić je u prvom timu od juna 2016. godine, debitovao je u startu prošle sezone protiv Vojvodine i odigrao ukupno sedam utakmica sa prvim timom. (Svih devedeset minuta u šest prvenstvenih i jednoj utakmici Kupa Srbije, a ušao je poslednjih 15 minuta u revanšu polufinala prošlogodišnjeg Kupa protiv Crvene zvezde na Marakani koju je Čukarički pobedio sa 2:1). Na Banovo brdo Radić je došao kao mlađi kadet pre pet godina između ostalih sa štoperom Erhanom Mašovićem koji je od letos igrač belgijskog Briža. "Plan mi je da radim i dokažem svoj kvalitet i nadam se postanem standardan u Čukinoj startnoj postavi", rekao je on.

Tri igrača od devetnaest godina odigrala su u ekipi Čukaričkog svih devedeset minuta protiv Borca u 11. kolu domaćeg šampionata, a u igru je u poslednjih 15. minuta ušao i najmlađi fudbaler, debitant šesnaestogodišnji Milutin Vidosavljević.

Starteri Nemanja Milojević, Sava Radić i Petar Mićin ispunili su svoje zadatke na terenu i potvrdili da su uvek spremni da kako treba odgovore na poziv šefa. Odlično su se uklopili, Radić je zaustavljao sve napade rivala na svojoj strani, Milojević i Mićin kombinovali za sve pohvale kako sami tako i sa ostatkom tima, a Vidosavljević potvrdio da je budućnost Čukaričkog i ozbiljan oslonac iako je tek napunio 16 godina.

"Kad si na terenu nema mlad ili star igrač. Možda se vidi po bradi ko ima koliko godina, ali respektuješ samo svoju ekipu i saigrače", kaže desni bek Sava Radić, dvojka Čukaričkog. On ističe da u fudbalu nema opuštanja, jer je to igra stalnog dokazivanja i borbe za poziciju u ekipi. 

Talentovani fudbaler, rođen 4. marta 1998, dodao je da je zadovoljan što je odbrana sa golmanom Kirovskim i celim timom sačuvala nulu u sinoćnjem meču. "Nisam očekivao da ću biti u startnoj postavi, ali uvek sam spreman da igram. Šef je tražio da uđemo čisto i agresivno u meč i sve ostalo što je rekao ispoštovali smo. Nismo im dali da nam nameću ritam. Promašili smo tri zicera u prvom delu, oni su odolevali devedeset minuta, ali načeli smo ih golom Mudrinskog u 58. i posle je sve bilo lakše. Oni su malo pali i ubzo primili i drugi gol. Bitno je da sad idemo rasterećeni u sledeću utakmicu protiv Partizana". 

Radić je u prvom timu od juna 2016. godine, debitovao je u startu prošle sezone protiv Vojvodine i odigrao ukupno sedam utakmica sa prvim timom. (Svih devedeset minuta u šest prvenstvenih i jednoj utakmici Kupa Srbije, a ušao je poslednjih 15 minuta u revanšu polufinala prošlogodišnjeg Kupa protiv Crvene zvezde na Marakani koju je Čukarički pobedio sa 2:1). Na Banovo brdo Radić je došao kao mlađi kadet pre pet godina između ostalih sa štoperom Erhanom Mašovićem koji je od letos igrač belgijskog Briža. "Plan mi je da radim i dokažem svoj kvalitet i nadam se postanem standardan u Čukinoj startnoj postavi", rekao je on. 

Njegovi vršnjaci igrač sredine terena Nemanja Milojević (23. februar 1998.), koji nosi broj 20 i polušpic Petar Mićin (29. septembar 1998.) sa dresom broj 18, na svojim debijima postigli su i golove. Milojević je najduže u Čukaričkom - sedam godina, u prvi tim je došao sa Radićem i odigrao do sad 11 superligaških i dve utakmice Kupa Srbije na kojima je postigao golove. Mićin je u našoj ekipi od 31. avgusta odigrao je dve prvenstvene utakmice, bio strelac protiv Mačve i dupli strelac protiv Jagodine u Kupu. 

Milutin Vidosavljević, popularni Crni, oduševljen je što je sinoć debitovao kako kaže na svom terenu, bez straha uz malo pozitivne treme i sa jakom podrškom. "Imam 16 godina i presrećan sam što sam zaigrao sa prvotimcima. Hvala šefu i stručnom štabu na pruženoj šansi, nadam se da ću igrati sve više i da sam zadovoljio na terenu. Igrao sam nekoliko prijateljskih sa prvim timom, išao sa ekipom u Šabac ali nisam ulazio u igru, kao što ni sinoć nisam znao da li ću biti na terenu. U Šapcu sam mislio da ću možda ući, ali nisam, pa je ispalo sve još slađe jer je kod kuće. Podržali su me saigrači, svi u klubu i roditelji i brat blizanac su bili u publici. Pozitivne treme uvek ima, šta da kažem sem da mi je srce bilo puno". 

Popularni Vidosavljević dobio je dres sa brojem 28 i kaže cela ekipa u utakmici protiv Borca delovala je fenomenalno uz konstataciju da se igrači mogu razlikovati po zalaganju i pokazanom na terenu, ali ne i po godinama. 

Vidosavljević je rođen 21. februara 2001. i trenutno je u omladinskoj selekciji Čukaričkog, a sa prvim timom je bio dva puta na pripremama. Bivši saigrač Nemanja Radonjić ga je kroz igru na jednom treningu prozvao Asensio po igraču Real Madrida i oduvek, kako u klupskom tako i u reprezentativnom fudbalu igra za starije selekcije. Njegov brat blizanac, poznat pod nadimkom Beli, igra za kadete našeg kluba. "Imam njegovu podršku naravno i to mi mnogo znači. Nema rivalstva, pričamo o fudbalu i svemu ostalom i bodrimo se. Jutros na treningu su mi na debiju čestitalii svi saigrači iz omladinske selekcije i trener Veličko Kaplanović. Sve je kako treba, moje je da treniram i slušam šefa". 

Vidosavljević je kao kadet debitovao za omladince u utakmici Lige šampiona mladih u revanšu prvog kola protiv Domžala i postigao gol. U mlađim selekcijama igra napadača, a u debiju domaćeg šampionata sinoć je zamenio na krilnoj poziciji Ovusua. "Sve mogu da igram, sve pozicije nije problem. Najviše mi odgovara malo iza špica i uvek sam sto posto spreman da igram. Nadam se da će me šef opet zvati i voleo bih da to bude što pre". 

Šef stručnog štaba Čukaričkog Nenad Lalatović pohvalio je posle utakmice mlade igrače uz konstataciju da klub sa njima nema potrebe da brine za svoju budućnost, a čestitke na njihov račun, kako su sami rekli, stigle su i od kompletne uprave i vlasnika kluba. 

Čukarički je u 11. kolu pobedio Borac sa 2:0, a u sledećem gostuje Partizanu. Ekipa ima dan pauze posle utakmice, a već sutra 26. septembra od 16 časova igraće prijateljsku utakmice protiv Budućnosti iz Dobanovaca na stadionu FK Lokomotiva. 

Komentari (0)

Napiši Komentar