Čukarički poražen od TSC-a u derbiju 14. kola Super lige Srbije--

Čukarički poražen od TSC-a u derbiju 14. kola Super lige Srbije

Čukarički – TSC 0:2 (0:1)

Strelci: 0:1 – Ćirković u 23, 0:2 – Cvetković u 83. minutu. Stadion na Banovom brdu. Gledalaca: 500. Sudija: Pavle Ilić. Pomoćnici: Slobodan Pavlović i Marko Živković.

ČUKARIČKI: Filipović, Rogan, Tošić, Kovačević, Docić, Ivanović (od 65. Sing), Adžić (od 20. Endijae), Vranješ, Miladinović (od 83. Stojanović), Kovač (od 83. Nikčević), Cvetković (od 65. Adetunđi).

TSC: Ilić, Ćalušić (od 79. Antonić), Radin (od 79. Kuveljić), Milovanović (od 46. Jovanović), Stojić, Đorđević, Cvetković, Petrović, Ćirković (od 72. Pantović), Đakovac (od 90+1. Milosavljević), Vulić.

Posle tačno godinu dana od utakmice sa Crvenom zvezdom novembra 2022. godine, Čukarički je poražen na domaćem terenu. Poraz Brđanima naneo je vicešampion Srbije TSC, koji je postigao po jedan gol u oba poluvremena, najpre je to učinio Ćirković u 23, potom Cvetković u 83. minutu – 0:2.

Čitava prva polovina prvog poluvremena protekla je u ispitivanju snaga, opreznoj igri između dva šesnaesterca, bez ijedne šanse. A potom, u 23. minutu, TSC je poveo iz prve prilike na susretu. Stojić je dodao loptu do Ćalušića, ovaj odmah do Ćirkovića, koji je protutnjao levom stranom, ušao u šesnaesterac i rutinski savladao Filipovića – 0:1.

Sporna situacija u 33. minutu, lopta je u ruku pogodila kapitena gostujučeg tima Petrovića, ali sudija Ilić je posle kratke konsultacije sa VAR sobom pokazao da se igra nastavi. Tek u finišu meča Čukarički je zapretio, ali nije stigao do izjednačenja. Sjajnu priliku imao je u 42. minutu Ivanović, posle duplog pasa sa Miladinovićem, ali je ofanzivnom vezisti Brđana udarac iskosa sa leve strane odbranio golman Ilić.

Trener gostiju Lazetić na startu drugog dela igre na teren je uveo jednog od najboljih igrača Super lige Jovanovića, a upravo on je mogao da se upiše u asistente u 50. minutu, posle greške Vranješa dodao je loptu do Ćirkovića, koji je iz vrlo dobre pozicije šutirao pored gola Filipovića. Nije šef struke brđana Igor Matić želeo da čeka, od 65. minuta na teren poslao Adetunđija i Singa, ali ni to nije donelo boljitak u igri Čukaričkog.

Gosti su koristili svaku priliku da ukdaru koji sekund, ali su ujedno i strpljivo čekali šansu da „zatvore“ utakmicu. To su i učinili kad je u 83. minutu loše reagovao Vranješ, a Cvetković je taj poklon iskoristio i savladao Filipovića.