Lalatović: Partizan je zasluženo u finalu, želim im da osvoje trofej--

Lalatović: Partizan je zasluženo u finalu, želim im da osvoje trofej

Trener Čukaričkog Nenad Lalatović naveo je strah svojih igrača kao jedan od faktora poraza od Partizana u revanš meču polufinala Kupa Srbije.

Naš tim je izgubio rezultatom 2:0, golom Saše Ilića u 90. minutu, i neće igrati finale s obzirom na to da smo u prvom meču slavili sa 4:2.

- Moji igrači su bili uplašeni. Nismo mogli da stanemo na loptu, da ugrozimo gol Partizana, jer su igrali previše visok presing. Promukao sam govoreći 'izadji, izadji', da pokušamo da ih iznenadimo i napadnemo, da postignemo gol, jer da smo postigli gol išli bismo sigurno u finale, ali ne vredi. To je psihologija igrača kada se igra protiv velikih timova, oni se povuku, branili smo se, ali bili su bolji - rekao je Lalatović posle utakmice i dodao:

- Partizan je danas bio bolji protivnik, zasluženo su ušli u finale i ja im želim da osvoje trofej. Gubili su 4:2 posle prvog meča, a do 70. minuta rezultat je bio 0:0. Moji igrači u poslednjih 20 minuta nisu mogli da odgovore, a poslednjih 10 minuta smo imali desetoricu igrača na terenu, jer smo imali peh s Ognjenom Mudrinskim. Šta da se radi, to je fudbal.

Komentari (1)

• stanex
    Naravno da sad zelimo da Partizan uzme kup, ali... stalno se priča o tome kako Čuka nema navijače. Čuka ima navijače, ali ti navijači ne dolaze na stadion jer Čuka nema rezultate kojim bi ih privukla na tribine. Ljudi moji, ono sinoć je bila teška tragedija! Pa svi smo videli Čuku u finalu, jer Partizan u ovom stanju u kom se nalazi, jednostavno nije bolji od Čuke. Pa zar naš tim, koji konstantno igra napadački, brz, otvoren i agresivan fudbal, u utakmici sezone da igra totalnu defanzivu? Šta smo imali sinoć, dva pokušaja šuta iz nekog odbitka, pokušaj Mudrinkog sa 30 metara, Milojevića sa 40 metara, koliko beše dva, tri kornera...ma tuga jedna. Da li je to bila taktika ili su se po rečima trenera igrači uplašili, ne znam...ma sad nije ni bitno više. Ali jedno znam, znam da Čuki nedostaju dve stvari, integritet i pobednički mentalitet! Integritet i samopoštovanje kluba, igrača i trenera. Da se prestane sa konstantnim provlačenjem Zvezde i Partizana kroz priču Čukaričkog. Muka nam je od toga. Ako je nekome draži Partizan ili Zvezda nek ide tamo ako ga primaju. Poštujte klub koji vas je primio. I pobednički mentalitet. Da znaju da su i drugi od krvi i mesa, da niko nije nepobediv. Čuka apsolutno uvek mora da igra na pobedu i gol više, pa makar igrali protiv Mesija i ekipe. E, kad budete imali taj integritet i pobednički mentlitet, imaćete i rezultate. A sa rezultatima doći će i navijači. I da ne zaboravim, opravite više taj stadion! Znam da je trošak za gazdu, ali dajte da nam stadion liči na stadion, sa četiri NATKRIVENE tribine. Nek bude kapacitet 5000 mesta, ne treba više, al nek bude moderan, nov, evropski. Neće danas ljudi da vam dolaze na onu oronulu tribinu, da kisnu ili da ih sunce prži. Budite dostojanstveni i napravite klub i stadion za velike uspehe, da ne budemo doveka mali klub bez navijača!