Petica kadeta protiv Vojvodine, po dva gola Cvetkovića i Bačanina--

Petica kadeta protiv Vojvodine, po dva gola Cvetkovića i Bačanina

Čukarički - Vojvodina 5:1 (2:1)

Strelci: 0:1 - Butraković u prvom, 1:1 - Cvetković u 16, 2:1 - Subotić iz jedanaesterca u 17, 3:1 - Bačanin u 53, 4:1 - Cvetković u 66, 5:1 - Bačanin u 77. Minutu. Stadion: BASK-a. Gledalaca: 350. Sudija: Miroslav Matić. Žuti kartoni: Adamović, Mitrović, Karanović (Čukarički).

ČUKARIČKI: Čarapić, Vujašević (od 78. Đorđević), Plavšić, Ivanović, Adamović, Bačanin, Prokopijević (od 53. Zirojević), Đorđević, Cvetković (od 75. Karanović), Subotić (od 67. Rakić), Mitrović (od 67. Dreo).

VOJVODINA: Stefanović, Velicki (od 53. Crnovčić), Malobabić, Mićunović (od 38. Vasić), Pilić (od 75. Pejović), Pavlović, Popović (od 67. Ahmetović), Ninković, Boškan (od 75. Jurešić), Jovanović, Butraković.

Iako je već u prvom minutu Vojvodina povela, u derbiju šestog kola Kadetske lige Srbije Čukarički je slavio ubedljiv trijumf – 5:1. A počelo je šokantno po Brđane, već iz prvog napada preko Butrakovića Novosađani su poveli. Ipak, nije to poljuljalo ekipu koju sa klupe prevodi Lazar Popović.

U 16. minutu izjednačio je jedan od najboljih pojedinaca meča Cvetković, a već minut kasnije Čukarički je preokrenuo, golom iz jedanaesterca Subotića. U drugom poluvremenu Brđani su bili daleko bolji rival. Dva gola prednosti stekli su u 53. minutu posle lepe akcije koju je preciznim udarcem završio Bačanin.

Takav razvoj meča doneo je priliku belo-crnima da igraju mirnije i da čekaju greške do ovog kola neporaženog rivala. I ta taktika im se isplatila, do kraja meča svoje druge golove postizali su Cvetković i Bačanin, za pomalo iznenađujuće ubedljiv trijumf Čukaričkog protiv inače odlične ekipe Vojvodine.